2022 ত মাৰুতি বালেনো (Maruti Baleno) এক নতুন ৰূপত লঞ্চ হোৱাৰ সম্ভাবনা আছে৷ ~ সংবাদ প্ৰভাত

Sunday, July 11, 2021

2022 ত মাৰুতি বালেনো (Maruti Baleno) এক নতুন ৰূপত লঞ্চ হোৱাৰ সম্ভাবনা আছে৷


2022 ত মাৰুতি বালেনো (Maruti Baleno) এক নতুন ৰূপত লঞ্চ হোৱাৰ সম্ভাবনা আছে৷

মাৰুতি চুজুকীয়ে অহা বছৰ বালেনোক এক নতুন ৰূপ দিব বুলি আশা কৰা হৈছে, ' সম্ভৱতঃ কিছু নান্দনিক পৰিৱৰ্তন ' পাৰে৷


2015 চনত, মাৰুতি চুজুকীয়ে ভাৰতীয় বজাৰত বালেনো হেচবেক মুকলি কৰে। বাহনখনে 2019 চনত এটা মিডলাইফ ফেচলিফ্ট লাভ কৰিছিল, যিয়ে স্মাৰ্ট-হাইব্ৰিড বিকল্প যোগ দিয়াৰ লগতে ডিজাইনটোত কেইটামান সামান্য পৰিৱৰ্তন আনিছিল। বালেনো হৈছে ভাৰতীয় বজাৰৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় বাহনবোৰৰ ভিতৰত এখন, আৰু অহা বছৰ আন এটা নতুন ৰূপ লাভ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

অনুমান কৰে হৈছে বৰ্তমানৰ মডেলৰ তুলনাত আহিবলগীয়া বেলেনো ফেচলিফ্ট ষ্টাইলিংত অধিক দেখনিয়াৰ ', ' পুনৰ ডিজাইন কৰা হেডলাইট, এটা নতুন সন্মুখৰ গ্ৰিল, আৰু পুনৰ ষ্টাইল কৰা বাম্পাৰ আছে, যদিও মাত্ৰাবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে অপৰিৱৰ্তিত থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে।


পাৱাৰট্ৰেইনৰ বিকল্পবোৰ বৰ্তমানৰ মডেলৰ দৰেই থাকিব বুলি ভবা হৈছে। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব 1.2-লিটাৰ কে12এম পেট্ৰ' ইঞ্জিন (83 পিএছ/113 এনএম) আৰু এছএইচভিএছ (90 পিএছ/113 এনএম) সৈতে 1.2-লিটাৰ কে12এন ডুৱেলজেট পেট্ৰ' ইঞ্জিন। আগন্তুক ফেচলিফ্ট মডেলৰ ট্ৰেন্সমিচন বিকল্পবোৰত 5-স্পীড এমটি আৰু এটা চিভিটি অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব, বৰ্তমানৰ সংস্কৰণৰ দৰে।


আগবঢ়োৱা সুবিধা আৰু সঁজুলিবোৰ সম্ভৱতঃ একেই থাকিব। 7 ইঞ্চিৰ স্মাৰ্টপ্লে টাচস্ক্ৰীণ ইনফোটেইনমেণ্ট চিষ্টেম (এপল কাৰপ্লে আৰু এণ্ড্ৰইড অটো সংযোগৰ সৈতে), এটা বহু-ৰঙৰ টিএফটি এমআইডি, স্বয়ংক্ৰিয় জলবায়ু নিয়ন্ত্ৰণ, অল-পাৱাৰ উইণ্ডো, পাৱাৰ-চালিত 'আৰভিএম (অটো-'ল্ডিং), ইত্যাদি উপলব্ধ 'ব। শীৰ্ষ-স্তৰৰ ট্ৰিমবোৰে অল-এলইডি বাহ্যিক লাইটও পাব পাৰে।


বৰ্তমান, মাৰুতি বালেনোৰ মূল্য 5.98 লাখ টকাৰ পৰা 9.30 লাখ টকাৰ (এক্স-শ্ব'ৰুম, নতুন দিল্লী) হয়, আৰু আগন্তুক ফেচলিফ্ট সংস্কৰণৰ মূল্য ইয়াৰ ওপৰত সামান্য প্ৰিমিয়াম তৰফৰ পৰা 'ব। ভাৰতীয় বজাৰত ইয়াৰ নিকটতম প্ৰতিদ্বন্দী ' হুণ্ডাই আই20, টাটা আলট্ৰোজ, ফক্সৱাগন পোলো, হোণ্ডা জেজ, আৰু টয়োটা গ্লানজা। লগতে, গ্লানজাই বেলেনো ফেচলিফ্টৰ দৰে একে আপডেট দেখিব।

মাৰুতি চুজুকীয়ে বালেনোৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি এটা নতুন ক্ৰছঅ'ভাৰ বিকশিত কৰি আছে। ৱাইটিবি নামৰ এই আহিবলগীয়া ক্ৰছঅ'ভাৰটো ভাৰত-জাপানী কাৰ নিৰ্মাতাৰ লাইনআপত ভিটাৰা ব্ৰেজাৰ তলত থাকিব, আৰু টাটা নেক্সন, নিছান মাগনিট, ৰেনল্ট কিগাৰ আদিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব।

 

0 Comments:

Post a Comment