জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামাত হোৱা সংঘৰ্ষত পাঁচজন লস্কৰ-ই-তৈবা সন্ত্ৰাসবাদী নিহত, ১ জন সেনা জোৱান শ্বহীদ ~ সংবাদ প্ৰভাত

Friday, July 2, 2021

জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামাত হোৱা সংঘৰ্ষত পাঁচজন লস্কৰ-ই-তৈবা সন্ত্ৰাসবাদী নিহত, ১ জন সেনা জোৱান শ্বহীদ

 

জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামাত হোৱা সংঘৰ্ষত পাঁচজন লস্কৰ-ই-তৈবা সন্ত্ৰাসবাদী নিহত, ১ জন সেনা জোৱান শ্বহীদ

 

শুকুৰবাৰে জম্মু-কাশ্মীৰৰ পুলৱামা জিলাত আলট্ৰা আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মাজত সংঘৰ্ষৰ সময়ত কমেও পাঁচজন লস্কৰ-ই-তৈবা সন্ত্ৰাসবাদী আৰু এজন সেনা জোৱান নিহত হয়।

 

জনিব পৰা মতে জিলাখনৰ ৰাজপোৰা অঞ্চলৰ হানজিন গাঁৱত উগ্ৰপন্থীৰ উপস্থিতিৰ তথ্য ৰখাৰ পিছত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এক বেষ্টনী আৰু তালাচী অভিযান আৰম্ভ কৰে। তেওঁ কয় যে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ ওপৰত গুলীচালনা কৰাৰ পিছত অনুসন্ধান অভিযান এনকাউণ্টাৰলৈ ৰূপান্তৰিত হয়, যাৰ ফলত এই সংঘৰ্ষৰ হয়।

 

পুলৱামাৰ এই এনকাউণ্টাৰত সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন এল ই টি নিছাজ লোনৰ জিলা কমাণ্ডাৰ আৰু এজন পাকিস্তানী সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হয়। কাশ্মীৰৰ আইজিপি বিজয় কুমাৰৰ অনুসৰি এই এনকাউণ্টাৰটোত মুঠ ৫ জন সন্ত্ৰাসবাদী নিহত হৈছিল।

 

সন্ত্ৰাসবাদীৰ সৈতে প্ৰাৰম্ভিক গুলীবৰ্ষণত এজন সৈনিক আহত হয়, আৰু পাছত জোৱানজন তাৰে এখন চিকিৎসালয়ত আঘাতপ্ৰাপ্ত সৈনিকজনৰ মৃত্যু হয়।

 

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে 6 খন শ্ৰেষ্ঠ সাধাৰণ জ্ঞান (G.K.) কিতাপ

অসমৰ শিৱা ৰাণী কলিতাৰ কানাডাত অনুষ্ঠিত অটাৱা চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱত( Ottawa Film Festival) শ্ৰেষ্ঠ অভিনেত্ৰীৰ বঁটা লাভ;

ছাঁতে শুকুৱা মুঠিতে লুকুৱা কাপোৰ সাজ অসমৰ গৌৰৱ বিশ্বৰ বজাৰত সোণালী সূতা ৰেচমৰ

0 Comments:

Post a Comment