সুন্দৰ, উজ্জল, দীঘল চুলিৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক কাঠৰ ফণী ~ সংবাদ প্ৰভাত

Thursday, July 8, 2021

সুন্দৰ, উজ্জল, দীঘল চুলিৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক কাঠৰ ফণী



সুন্দৰ, উজ্জল, দীঘল চুলিৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰক কাঠৰ ফণী

 

যদি আপুনি সম্পূৰ্ণ চুলিৰ স্বাস্থ্য বজাই ৰাখিব বিচাৰে, প্লাষ্টিক বা ধাতুৰ ফণীৰ সলনি কাঠৰ ফণী ব্যৱহাৰ কৰক কাঠৰ ফণীয়ে চুলিৰ পুষ্টি বৃদ্ধি কৰি আপোনাৰ ছুলিকোছা আকৰ্ষনীয় কৰি তুলিব৷ কাঠৰ ফণীৰ পৰা পাব পৰা সুবিধাসমুহ এনেধৰনৰ:

 

চুলি কোমল ৰাখে

কাঠৰ ফণীটোৱে চুলিৰ কোনো ক্ষতি নকৰাকৈ চুলিৰ জটটো লাহেকৈ আঁতৰ কৰেতদুপৰি, কাঠৰ ফণীৰ ষ্টেণ্ডবোৰ ঘূৰণীয়া আৰু মসৃণ হোৱাৰ বাবে মূৰৰ ছালৰ প্ৰাকৃতিক তেল গোটেই চুলিত সমানভাৱে বিয়পাব পৰে, যাৰ ফলত চুলি মসৃণ আৰু কোমল হয়

 

মূৰৰ ছাল উন্নত আৰু চুলিৰ বৃদ্ধিত সহায়ক

কাঠৰ ফণী প্লাষ্টিক বা ধাতুৰ ফণীতকৈ যথেষ্ট মসৃণ হয়, সেয়েহে মূৰৰ ছালৰ মালিচ খুব ভালদৰে হয় মূৰৰ ছালত ৰক্ত সঞ্চালন বৃদ্ধি কৰে আৰু প্ৰাকৃতিকভাৱে চুলিৰ বিকাশ উন্নত কৰে

 

উফি হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে

যিহেতু কাঠৰ ফণীয়ে চুলি আৰু মূৰৰ ছালত প্ৰাকৃতিক তেল সুন্দৰভাৱে বিয়পাব পাৰে, সেইবাবে উফিও যথেষ্ট হ্ৰাস হয় আৰু চুলি সৰা লাহে লাহে কমি যায়৷

 

দীঘল চুলিৰ বাবে কাঠৰ ফণী অধিক লাভদায়ক

দীঘল চুলি থকা সকলে কাঠৰ ফণী ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব কাঠৰ ফণীটোৱে দ্ৰুততাৰে চুলিৰ জট আঁতৰ কৰে, চুলিত অতিৰিক্ত উজ্জ্বলতা আনিদিয়েচুলি গজাতো ই সহায়ক হয়৷

 

চুলিত জমা হোৱা ধুলি পৰিষ্কাৰ কৰে

ধাতু বা প্লাষ্টিকৰ ফণীত স্থিৰ বিদ্যুৎ উৎপাদন হয়৷ ফলস্বৰূপে, চুলিৰ ধুলি বোৰ ঘঁহি থাকোঁতে ফণীত লাগি যায় আৰু পুনৰ চুলিত থাকে৷ কিন্তু কাঠৰ ফণীত তেনেধৰনৰ সমস্যা নাথাকে৷

 

কাঠৰ ফণী কেনেদৰে পৰিষ্কাৰ কৰিব?

কাঠৰ ফণী পানীৰে ধুব নালাগে কাৰন পানীৰ সংস্পৰ্শলৈ আহি কাঠৰ হোৱা বাবে ক্ষতিগ্ৰস্ত ' পাৰে ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, অলপ নাৰিকল তেল বা টিচি তেল বা পেট্ৰ'লিয়াম জেলী প্ৰয়োগ কৰক আৰু ইয়াক আধা ঘণ্টাৰ বাবে এৰি দিয়ক, তাৰ পিছত পৰিষ্কাৰ কোমল কাপোৰত মচি দিলে আপোনাৰ ফণীখন নতুনৰ দৰে জিলিকি উঠিব


0 Comments:

Post a Comment